Bergama şehidini son yolculuğuna uğurladı

Tunceli’deki çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut için Bergama’daki Yeni Cami’de cenaze töreni düzenlendi.

Törene, şehit Akbulut’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, şehidin 9 aylık oğlu Barlas Akbulut da yakınlarının kucağında babasının naaşının yanına götürüldü.

Cenaze namazını kıldıran İzmir İl Müftü Vekili İlyas Öztürk, dua öncesi yaptığı konuşmada, şehitlik mertebesinin çok yüce olduğunu belirterek, “Ailenin acısını yürekten paylaşıyoruz. İnşallah kardeşliğimiz bozulmayacaktır” dedi.

Kılınan namazının ardından düzenlenen askeri törende, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Cumhuriyet Meydanı’na kadar askerlerin omuzlarında taşındı. Tören sırasında eşinin naaşının ardından fotoğrafını taşıyan Pelin Akbulut, “Seni çok seviyorum, 9 aylık oğlumla beni bıraktın” dedi. Acılı eşi, kadın askerler teselli etmeye çalıştı.

Yıldırım Akbulut’un cenazesi, düzenlenen törenin ardından cenaze arabasıyla Bergama’ya bağlı Tepeköy’e götürüldü.

Şehidin cenazesi, buradaki cemevinde düzenlenen törenin ardından köy mezarlığında defnedildi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanlığı çelenk gönderdi.

Bergama ilçesindeki bazı esnaf, terör eylemlerini protesto amacıyla kepenk kapattı.- İZMİR

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)

351 views

Şehit Astsubay’ın Baba Ocağına Ateş Düştü

Tunceli’de dün gece teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden biri olan Kıdemli Astsubay Çavuş Yıldırım Akbulut’un Bergama ilçesi Tepeköy’de bulunan baba ocağına ateş düştü.

Dün gece, Alacık köyü kırsalında bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen İzmirli Kıdemli Astsubay Çavuş Yıldırım Akbulut’un yakınları gözyaşlarına boğuldu. Acı haber, askeri yetkililer tarafından sabah saatlerinde aileye bildirildi. Hazırda bekletilen ambulans fenalık geçirenlere müdahale etti.

Baba Muharrem Akbulut oğlu ile şehit düşmeden en son dün öğle saat 16.00 sıralarında görüştüğünü ifade ederek, “Vatan sağolsun. Bu akan kanın artık durdurulması gerekir. Bizim yüreğimiz yandı başkalarının yüreği yanmasın. Oğlum en son 15 gün önce yıllık izne gelmişti.” diye konuştu.

Şehidin dayısı Ahmet Coşkun ise “Kaç kişi ağladı. 30?40 yıldır kan akıyor. Bu kanın durmalı lazım. Artık yeter. Mademki akıllı insanlarız büyüklerimiz mutlaka bu soruna çözüm bulmalı.” dedi.

Şehidin kardeşi Eyüp Can Akbulut ise şehit olan ağabeyi ile en son dün telefonla konuştuğunu belirterek, “Ağabeyim bana derslerime çalışmamı söylemişti. Benim de asker olmamı istiyordu. Ne olursa olsun dik duracağız.” diye konuştu. Şehidin annesi Esma Akbulut ise aldığı acı haber sonrası fenalaştı. Anne Akbulut’u yakınları teselli etmeye çalıştı.

Şehit Yıldırım Akbulut’un evli ve bir yaşında oğlu olduğu öğrenildi. Akbulut’un eşi ve oğlunun Ankara’da ikamet ettikleri öğrenildi. Şehidin eşi Pelin Akbulut ile oğlu Barlas Akbulut cenaze töreni için İzmir’e gelecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

116 views