Bergama şehidini son yolculuğuna uğurladı

Tunceli’deki çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut için Bergama’daki Yeni Cami’de cenaze töreni düzenlendi.

Törene, şehit Akbulut’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, şehidin 9 aylık oğlu Barlas Akbulut da yakınlarının kucağında babasının naaşının yanına götürüldü.

Cenaze namazını kıldıran İzmir İl Müftü Vekili İlyas Öztürk, dua öncesi yaptığı konuşmada, şehitlik mertebesinin çok yüce olduğunu belirterek, “Ailenin acısını yürekten paylaşıyoruz. İnşallah kardeşliğimiz bozulmayacaktır” dedi.

Kılınan namazının ardından düzenlenen askeri törende, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Cumhuriyet Meydanı’na kadar askerlerin omuzlarında taşındı. Tören sırasında eşinin naaşının ardından fotoğrafını taşıyan Pelin Akbulut, “Seni çok seviyorum, 9 aylık oğlumla beni bıraktın” dedi. Acılı eşi, kadın askerler teselli etmeye çalıştı.

Yıldırım Akbulut’un cenazesi, düzenlenen törenin ardından cenaze arabasıyla Bergama’ya bağlı Tepeköy’e götürüldü.

Şehidin cenazesi, buradaki cemevinde düzenlenen törenin ardından köy mezarlığında defnedildi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanlığı çelenk gönderdi.

Bergama ilçesindeki bazı esnaf, terör eylemlerini protesto amacıyla kepenk kapattı.- İZMİR

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)

351 views